YÜKLENİYOR

HAKKIMIZDA

Özel Atölye Kafa Kafaya Anaokulu
Çocuklarımızın kendilerini özgürce ifade edebilecekleri, sosyalleşebilecekleri, üretebilecekleri, yaratıcılıklarını ortaya çıkarabilecekleri ve en önemlisi ebeveynleriyle birlikte özgürce tasarımlar yapabilecekleri atölye çalışmaları düzenleyerek, ailelerin boş zamanlarını çocuklarıyla birlikte geçirebilecekleri bir ortam düşlüyorsanız doğru yerdesiniz.
Okul Kurucusu - Kübra Gürdal (Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi)
Atölye eğitmenimiz Kübra Öğretmen aynı zamanda anaokulu kurucumuzdur. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi mezunudur. Özel sektörde 7 yıl okul öncesi öğretmenliği yapmıştır.
Montessori ile Çocuk Eğitim Sanatı adlı kitabın yazarı; Emel Çakır Wilbrandt’tan “Montessori Eğitmenliği” eğitimi almıştır.

Kübra öğretmenden;
Günümüzde gittikçe artan teknoloji çılgınlığında çocuklarımızın sosyalleşme, bilimsel düşünme, oyun oynama, sanat ile ilgilenme ihtiyaçlarının karşılanması çok zor hale geldi... Hal böyle olunca boş zamanlarını nasıl değerlendireceklerini bilemeyen bir toplum haline geldik. İnsan hayatını devam ettirebilmek için topluma ihtiyaç duyan sosyal bir varlıktır. Erken yaşta edinilen sosyalleşme becerisinin çocuklarımızın geleceğine şüphesiz büyük katkıları olacaktır. Ebeveyn ve çocuk atölyesinin ise bu anlamda küçük yaşta, büyük katkıları olduğu görülmektedir.

Açığa çıkan bu ihtiyaç doğrultusunda bizler de; anne ve çocuk, baba ve çocuk, anne-baba ve çocuk kafa kafaya atölyede özgürce tasarımlar yapsın istedik. Çocuklarımızın kendilerini özgürce ifade edebilecekleri, sosyalleşebilecekleri, üretebilecekleri, yaratıcılıklarını ortaya çıkarabilecekleri ve en önemlisi ebeveynleriyle birlikte özgürce tasarımlar yapabilecekleri atölye çalışmaları düzenleyerek, ailelerin boş zamanlarını çocuklarıyla birlikte geçirebilecekleri bir ortam hazırladık.

Ebeveynsiz gruplara katılmadan önce ebeveynli gruplara katılmanızı tavsiye ediyoruz. Bu durumun çocukların okula alışma süreçlerine faydalı olduğunu gördük. Hızlı bir şekilde, alışmaya fırsat tanımadan okullara gönderilen çocukların yaşadıkları korkular bizleri çok üzüyor. Amacımız çocuklarımızın yumuşak bir geçiş ile, korkmadan ve çekinmeden okul ortamına adapte olabilmelerini sağlamak.

Bu süreçlerin tamamını velilerimiz ile birlikte koordine bir şekilde sürdürdüğümüzü de unutmamak gerekir. Yalnızca okulda verilen eğitim yeterli değildir. Bu eğitimin, kurum eğitmenlerimizin de yönlendirmeleri eşliğinde okul dışında da sürdürülmesi büyük önem taşımaktadır. Veli ile kurduğumuz doğru iletişim, eğitimin temel unsurudur. Doğru eğitim, doğru ve uyumlu iletişimden geçer.

Bizlere verdiğiniz sevgi ve destekten ötürü hepinize, Atölye Kafa Kafaya Anaokulu olarak TEŞEKKÜR ederiz.
Ebeveyn ve çocuk atölyelerinin faydaları nelerdir?
Aile içi iletişimi sosyal bir mekana taşıyarak hayal gücünü ve yaratıcılığı geliştirmeyi amaçlayan ebeveyn ve çocuk atölyesiyle katılımcılarımızı, çocuklarıyla birlikte nitelikli zaman geçirmenin yöntemleri ile tanıştırıyoruz...

Ebeveynler, çocuğunun katıldığı tüm etkinlikleri yerinde birebir gözlemleme şansı yakalarken aynı zamanda gruba dahil olan diğer annelerle tanışıp sosyalleşme imkanı bulmaktadır. Ebeveyn çocuk atölyesine dahil olduktan sonra siz de kendi tecrübelerinizi diğer ebeveynlerle paylaşıp onların bilgi birikiminden faydalanma imkanı bulabilirsiniz. Çocuğunuzun zaman içerisinde yaşıtları ile beraber vakit geçirirken nasıl bir uyum sergilediğine şahit olursunuz.

Online Rezervasyon